Psychologiczne wsparcie dla bliskich i rodzin

Psychologiczne wsparcie dla bliskich i rodzin naszych Pacjentów.

Szanowni Państwo🧡💚

W trosce o naszych Pacjentów, odpowiadając na ich i Państwa potrzeby, Hospicjum Łódzkie wychodzi z inicjatywą opieki psychologicznej dla rodzin i ich bliskich. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na bezpłatne spotkania z naszym psychologiem Dominikiem. Spotkania będę odbywać się począwszy od miesiąca stycznia nowego roku. Zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 16 w naszym Hospicjum przy ul. Pojezierska 45/51 w Łodzi, sala pobytu dziennego parter.

Zachęcamy Państwa mocno do udziału w warsztatach w atmosferze zrozumienia, empatii, refleksji, przy herbatce.

Poniżej zamieszczamy harmonogram spotkań:

„Psychologiczne wsparcie dla bliskich i rodzin”

2. 01. 2024 Podstawy komunikacji z chorym u kresu jego życia.

6. 02. 2024 Leczenie bólu metodami psychologicznymi.

5. 03. 2024 Choroba – wyzwanie dla rodziny. Wybrane aspekty psychologiczne przeżywania choroby przez rodziny.

2. 04. 2024 Kiedy rodzice chorują. Towarzyszenie i wsparcie w chorobie rodzica.

7. 05. 2024 Jak powinna zachować się rodzina wobec choroby nowotworowej bliskiej osoby?

4. 06. 2024 Komunikacja rodziny z chorym. Przekazywanie negatywnych informacji i wzmacnianie zasobów rodziny.

2. 07. 2024 Psychologiczne i egzystencjalne aspekty bólu.

3. 09. 2024 Funkcjonowanie poznawcze w chorobie nowotworowej i terminalnej.

1.10. 2024  Żałoba jako proces normalny. Etapy i fazy w doświadczeniu straty.

5.11. 2024 Razem w chorobie. Specyfika bliskich relacji w sytuacji choroby.

Ponadto istnieje możliwość indywidualnych spotkań z psychologiem w formie stacjonarnej lub on-line.

dr Dominik Lubiński

Psycholog, psychotraumatolog, terapeuta rodzin .

tel. 882-427-430

psycholog@hospicjumlodzkie.pl