Uroczyste poświęcenie Kaplicy oraz Hospicjum wraz z koncertem kolęd

Święto Trzech Króli było dla nas wszystkim dniem szczególnym. Nastąpiło uroczyste otwarcie naszego Hospicjum, połączone z poświęceniem Kaplicy przez metropolitę łódzkiego ks. abp Grzegorza Rysia nadając Kaplicy wezwanie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Podczas Mszy Świętej zostały uroczyście wprowadzone relikwie świętych i błogosławionych – św. Andrzeja Boboli (patrona Polski), bł. Męczenników z Pratulina, bł. s. Marii Stelli i Towarzyszek (męczennic z Nowogródka) oraz bł. Jerzego Popiełuszki. Relikwie zostały wmurowane w ołtarz oraz wystawione w relikwiarzach na ołtarzu do publicznej czci wiernych.”

Mogliśmy też wysłuchać wspaniałego koncertu kolęd w wykonaniu zaprzyjaźnionych Artystów Scen Łódzkich. Było uroczyście, wzruszająco, dużo rozmów, wspomnień…tyle chwil, tyle emocji, tyle osób, które zawsze będą w naszych sercach.

Niebawem też minie rok jak Hospicjum dla Dorosłych w Łodzi wpisało się w mapę miasta. Dzięki wielkiej determinacji Członków Stowarzyszenia i wielu zaangażowanych Przyjaciół, udało się! 9 lutego 2022 roku przyjęliśmy pierwszych pacjentów. Aż trudno uwierzyć, że to już tyle czasu, tylu pacjentów … Ten mijający rok był dla nas wszystkich wyjątkowy, to był czas intensywnej pracy, organizacji, sprawdzania możliwości… Był to też rok wielkiej pokory i wsłuchiwania się w potrzeby Pacjentów, w oczekiwania rodzin oraz szlifowania naszych wyobrażeń… Zawsze wiedzieliśmy, a teraz jesteśmy pewni, że nasza praca, doskonalenie się nigdy się nie skończy. Mamy cele, wyzwania i plany, by dla wszystkich potrzeb utworzyć wyjątkowe miejsce utkane z wrażliwości, empatii i opieki medycznej na najlepszym poziomie, zachowując największe światowe standardy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania, słowem, gestem i dobrą myślą… bądźcie nadal z nami, potrzebujemy Was.